DIGITAL MARKETING SPECIALIST

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabileste impreuna cu echipa de marketing obiectivele canalului digital
- monitorizeaza implementarea campaniilor pe toate canalele (SEO, SEM)
- este responsabil cu monitorizarea indicatorilor de performanta atat ai site-ului cat si ai agentiilor partenere si departamentului
- lucreza indeaproape cu agentiile de SEO, SEM si Social Media si asigura implementarea eficienta (din punct de vedere cost si timp) a tuturor initiativelor stabilite
- responsabil cu monitorizarea implementarii strategiei de Digital pe toate canalele
- analizeaza indicatorii de performanta din toate canalele Digitale si stabileste planuri de actiune pentru optimizarea lor
- este responsabil cu intocmirea rapoartelor periodice (lunare, trimestriale, anuale) si prezentarea lor managementului companiei
- CRO.

CERINTE

- intelege mediul online din Romania si are experienta in crearea de strategii pentru campaniile online pe toate canalele digitale;
- are experienta de lucru cu agentii externe de creatie, social media, SEO si PPC
- are cunostinte solide de Google Analytics, stie sa intocmeasca rapoarte custom, intelege datele si are apetit pentru analize de date de business, user journey, conversion funnels, rezultate experimente, etc.
- a lucrat cu platforme ca: Google Tag Manager, Google Search Console, Hotjar, Facebook Ads Manager, MailChimp
- intelege HTML;
- are cunostinte solide de lucru cu P&L si rapoarte complexe
- are experienta in analiza datelor din multimple sisteme de raportare (ERP Vs. CRM Vs. WebAnalytics)
- are cunostinte solide de lucru cu produsele Google (in special Analytics, AdWords si Tag Manager)
- intelege scopul experimentelor de tip A/ B si poate concepe teste de la ipoteza pana la determinarea variantei castigatoare
- are experienta in coordonarea de proiecte de performance
- cunostinte avansate de Excel.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/