Digital Marketing Executive

IT Genetics S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Creeaza si implementeaza strategiile de marketing / comunicare
• Asigura relatiile publice si promovarea publicitara a produselor companiei
• Ajuta la dezvoltarea de noi produse si servicii
• Concepe si creeaza comunicate / sabloane / grafica (de exemplu: documente Word, prezentari PowerPoint, flyere, email-uri, bannere)
• Gestioneaza si creeaza raporte cu privire la retelele de socializare
• Mentine relatia cu furnizorii (de exemplu: programatori, designeri)
• Identifica si propune noi modalitati de promovare
• Organizeaza actiunile de promovare a produselor
• Urmareste toate sursele de informatii aferente domeniului de activitate

CERINTE

• Experienta in lucrul cu instrumente de monitorizare on-line si crearea de rapoarte (de exemplu Google Analytics)
• Experienta cu instrumente de e-mail marketing si sondaje online
• Experienta in crearea si urmarirea de buletine informative / campanii de email marketing
• Experienta cu utilizarea, gestionarea si raportarea cu privire la conturile de social media
• Creativitate si originalitate in redactarea de continut, interes pentru documentare
• Initiativa, spirit analitic si putere de concentrare
• Flexibil, comunicativ si team player
• Cunostinte avansate de limba engleza

• Abolvent al unei facultati de profil
• Minim 6 luni experienta pe o pozitie similara
• Experienta in utilizarea AdWords, Facebook Ads, SEM, SEO
• Cunostinte tehnice minime in domeniul IT&C
• Cunostinte minime de HTML, CSS, Photoshop sau Illustrator
• Experienta in administrarea de continut web (CMS)

BENEFICII OFERITE

• Un salariu atractiv corelat cu performanta
• Bonusuri in functie de criteriile de performanta
• Participarea la evenimente si cursuri
• Colegi tineri, motivati si performanti
• Un scaun confortabil si cafea buna :)

IT Genetics este integrator de sisteme in domeniul identificarii automate, colectiei de date (AIDC) si punctelor de vanzare (POS). Suntem o companie romaneasca, tanara si dinamica.

Utilizand aplicatii de colectare a datelor cu ajutorul tehnologiei codurilor de bare si a identificarii prin radiofrecventa (RFID) precum si solutii hardware de la lideri globali din industrie livram si implementam solutii fiabile, adaptate nevoilor curente dar si a celor viitoare, optimizand la maximum beneficiile pe care clientii nostri le obtin.

IT Genetics a inceput activitatea pe pietele de Auto ID / Data Capture / POS din Romania in anul 2007, identificand oportunitatile de livrare a unor solutii eficiente, care pot sa optimizeze procesele operationale ingreunate si sa rezolve problemele cu care se confrunta companiile.