Designer Grafica - Jocuri Online

Alan Web Investments

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza schite pe baza briefului de proiect
- deseneaza si coloreaza digital personaje si fundaluri ce compun jocul, respectand brieful si indicatiile project managerului
- realizeaza simulari de animatie a personajelor si obiectelor prezente in joc

CERINTE

- are notiuni de culoare, compozitie si perspectiva,
- cunoaste elementele artei decorative de simetrie, alternanta si repetitie
- e capabil/a sa urmeze un stil de desen predefinit, sa creeze si sa respecte un tip de atmosfera
- cunoaste cel putin basic programul Adobe Photoshop
- are pasiune pentru jocuri si desene vesele, colorate
- are capacitatea de a respecta deadlineurile
- este optimist si are spirit de echipa
- are portofoliu online disponibil prin link

Reprezinta un avantaj:
- experienta in lucrul cu tableta grafica
- cunostinte Adobe Flash
- notiuni de baza ale unui limbaj de programare

BENEFICII OFERITE

- salariu in funcie de performante
- bonusuri de final de an
- oportunitatea de a lucra si evolua intr-o echipa tanara, intr-un startup plin de energie

DESCRIEREA FIRMEI

Startup dedicat dezvoltarii de jocuri online pentru copii.