Customer Support cu limba italiana pentru Vodafone

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea eficienta și într-o maniera politicoasa a apelurilor primite din partea clienților;
- Oferă soluții și indicații adecvate clienților;
- Asculta activ obiecțiile clienților și soluționarea acestora;
- Furnizează informații cu context specific și sfaturi pentru clienți în conformitate cu politicile interne;
- Transmite cererile urgente/ reclamații către supervizori și sau specialiști și comunica feedback-ul către client într-un timp util;
- Oferă soluții și alternative adecvate pentru clienții;
- Relaționează cu clientul într-un mod prietenos oferind clientului o experiență de suport utila și plăcută;

Vei avea oportunitatea sa te dezvolți în una din cele mai mari companii de telecom din Europa:
- Participi la traninguri periodice oferite de profesioniști în domeniu;
- Iti perfecționezi abilitățile de comunicare și interacțiune interpersonala;
- Interacționezi zilnic cu vorbitori nativi de italiana;
- Faci parte dintr-un mediu multicultural și o echipa dinamica, tânără și în plina dezvoltare;

CERINTE

- Nivel avansat de limba Italiana;
- Orientare către client;
- Proactiv;
- Motivat și interesat de a-și dezvolta o cariera într-o companie multinaționala;
- Abilități bune de lucru în echipa;
- Atitudine pozitiva și prietenoasa;
- Diploma de bacalaureat;

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil 8 ore în intervalul 8 – 23;
- Contract pe perioada nedeterminata;
- Tichete de masa și asigurare medicala;
- Locație: Eroii Revoluției (City Mall);

ManpowerGroup este expertul global privind forța de muncă, creând soluții inovatoare în domeniu de aproape 70 de ani. În calitate de experți în forța de muncă, în fiecare zi conectăm la piața muncii peste 600,000 de persoane cu diverse abilități, într-o varietate de domenii și industrii. Familia brandurilor ManpowerGroup - Manpower, Experis, Right Management și ManpowerGroup Solutions – ajută peste 400,000 de clienți din 80 de țări și teritorii să identifice, atragă, dezvolte și gestioneze talentele de care au nevoie, oferindu-le soluții cuprinzătoare și integrate. ManpowerGroup este prezent în România de aproape 15 ani, susținând performanța, creșterea și și flexibilitatea a peste 350 de companii din toate regiunile și domeniile de activitate și conectând mii de candidați talentați și profesioniști cu experiență la oportunitățile potrivite.