Customer Services Adviser

UniCredit Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Initiaza sau primeste apeluri/mail-uri catre/din partea clientilor care sunt interesati de informatii referitoare la produsele si serviciile UniCredit detinute sau care sunt interesati de consiliere in vederea achizitionarii produselor UniCredit
• Identifica nevoile de cumparare a clientilor existenti sau potentiali
• Prezinta beneficiile si caracteristicile produselor/ serviciilor care corespund nevoii identificate si propune acestora fluxul corespunzator, implicandu-se in toate etapele procesului de vanzare

CERINTE

• Îţi place să vorbeşti la telefon
• Eşti bun în comunicare şi negociere
• Organziarea, inovaţia şi orientarea către client sunt punctele tale forte
• Eşti persoana care se implică 100% în ceea ce face
• Lucrezi bine în echipă
• Iti place sa gasesti solutii la problemele cu care te confrunti
• Ai cunostinte PC, MS Office si limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

Banking