Customer Care Representative

Tinmar Energy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Initierea si mentinerea comunicarii cu potentialii clienti prin intermediul tuturor canalelor disponibile (telefonic - apeluri intrare, apeluri iesire, corespondenta scrisa - e-mail), conform procedurilor în vigoare, tratand cu profesionalism toate cererile si identificand nevoile clientilor;
Utilizarea si actualizarea bazei de date cu informatii si cerinte despre clientii noi sau potentiali, comunicate de acestia
Utilizarea programelor Word, Excel, Microsoft Outlook, CRM etc.
Cunoasterea excelenta a serviciilor si ofertelor companiei si insusirea informatiilor esentiale din domeniul energiei, in urma participarii la traininguri.
Promovarea si vanzarea serviciilor companiei prin intermediul telefonului.
Propunerea produselor si serviciilor conexe, care sa raspunda optim nevoilor clientilor in scopul indeplinirii targeturilor stabilite.

CERINTE

Experienta minim 6 luni în zona de relatii cu clientii si zona de vanzari constituie un avantaj. (dar ne poti cuceri doar cu entuziasmul şi atitudinea ta proactivă);
Ne asteptam sa ai abilitati excelente de comunicare in limba romana, atat oral cat si in scris
Capacitate de analiza, sinteza si follow-up
Putere de convingere si abilitati excelente de relationare si comunicare;
Empatie si orientare spre client;
Atitudine pozitiva, perseverenta si orientare spre rezultat
Orientare catre detaliu
Capacitate de a te integra rapid in echipa;
Persoana echilibrata cu autocontrol, stabilitate emotionala si capacitate de adaptare
Abilitati de negociere
Un dezvoltat simt al respectului fata de client si o buna capacitate de ascultare
Corectitudine si loialitate fata de companie, cu focus pe etica si integritate
Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.
Cunostinte de operare PC (Word, Excel) si de a lucra simultan cu mai multe aplicaţii.
Disponibilitate pentru lucrul in ture

BENEFICII OFERITE

Salariu fix motivant, peste media pietei;
Bonusuri in functie de performanta / vanzari
Training si suport continuu;
Posibilitati reale de avansare;
Mediu de lucru dynamic
Tichete de masa

Lider în domeniul furnizării de energie electrică, având o cotă de 12,57 % din piața concurețială în 2014, Tinmar a devenit cel mai mare furnizor privat de energie din România. Compania a obținut și și-a consolidat această poziție de top în scurt timp de la înființare, poziție cu atât mai importantă cu cât permanenta expansiune și dinamică a pieței de energie crează un mediu dificil și competitiv.