CREDIT CONTROLLER (perioada det.1 an) - sediul operational Balotesti

FARMEXIM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- revizuieste si urmareste politica de credit a companiei;
- stabileste limitele de credit acordate fiecarui client si face analize de bonitate pe clienti;
- valideaza garantiile si analizeaza eventualele riscuri legate de garantii
- urmareste respectarea politicilor companiei privind termenele de plata ale clientilor si limitele de credit acordate;
- intocmeste rapoartele periodice privind analiza creantelor pe categorii, vechime, risc, litigiu, etc., conform cerintelor managementului;
- tine evidenta clientilor care au fost acceptati pentru scontare cu bilete la ordin si CEC-uri;
- verifica legalitatea facilitatilor acordate clientilor in conformitate cu clauzele contractelor incheiate cu acestia;
- analizeaza riscurile cu privire la capacitatea de plata a clientilor.

* Contractul de munca se va incheia pe o perioada determinata initiala de 12 luni
* Compania asigura transportul personalului angajat

CERINTE

- experienta similara pe acest post, de minim 2 an;
- absolvent de studii superioare - ASE, Facultatea Finante- Banci;
- cunostinte avansate de operare pe calculator (MS Office);
- excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa.

FARMEXIM a fost fondat in anul 1990, fiind prima firma de import si distributie a medicamentelor infiintata in Romania.
De 20 de ani, FARMEXIM asigura legatura dintre industria farmaceutica internationala si autohtona si consumatorii finali din Romania - farmacii si spitale.