Copywriter la Okazii.ro

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul postului este sa produca materiale persuasive care sa atraga atentia, pentru a fi folosite in marketing si advertising.
• Dezvolta materiale de marketing originale, eficiente si targetate pentru promovarea si vanzarea bunurilor si serviciilor;
• Scrie e-mailuri de tipul informare, confirmare, avertisment, campanie de marketing. Intelege scopul produselor dezvoltate si le explica pe intelesul audientei tinta.
• Creaza guideline-urile de copywriting
• Colaboreaza cu alte departamente pentru editarea unor materiale creative pentru promotii, direct marketing (email, newsletter ), reclame, web content;
• Interactioneaza periodic cu clientii si analizeaza impreuna cu acestia subiecte legate de content.

CERINTE

• Absolvent de facultate
• Experienta in digital copywriting / digital copywriting strategy de minim 1 an;
• Experienta in redactarea de materiale promotionale, web content, comunicate de presa, materiale ajutatoare pentru publicitate si marketing de minim 2 ani;
• Sunt cerute cunostinte de online branding, pozitionare, strategie si concepte creative
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
• Abilitatea de a scrie materiale concise, cu un continut atractiv, capabile sa atraga atentia;
• O foarte buna intelegere a audientei tinta si mentinerea in permanenta a continutului mesajelor la nivelul cerintelor audientei;
• Abilitatea de a genera rapid idei cu impact asupra audientei tintite.
• Capacitatea de a lucra cu deadline-uri.

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv si bonusuri in functie de realizari;
• Acces gratuit la sala fitness si la masaj profesionist;
• Mediu de lucru dinamic, tanar, organizat;
• Plan de dezvoltare profesionala.

Okazii.ro este cel mai mare site de comerț online din România.
Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro conectează milioane de cumpărători și vânzători în fiecare zi. Cu 1,3 milioane de produse spre vânzare și 3 milioane de români care fac shopping în fiecare lună, Okazii.ro este un barometru al tendințelor de cumpărare online.

Un job la Okazii.ro este mai mult decât oricare altul. Ești provocat să construiești viitorul în comerțul online. Ești inspirat. Și ești mândru. Pentru că, oricare ar fi jobul tău aici, ești parte din cel mai mare site din România!