Copywriter

WILD INGA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti comunicativ si pozitiv? ... Creativ si ganzat? Punctual si serios? Wild Inga te asteapta in echipa!
Copywriter-ul raporteaza direct Creativ Directorului.

- redactare articole pentru blogul companiei
-sa realizeze comunicate presa si advertoriale atunci cand este cazul
- sa te ocupi de crearea desgnului si continutului pentru diverse materiale promotionale
- gestionarea de postari pe Social Media
- aduce idei privind modalitatea de transmitere a mesajelor

CERINTE

- Minim 6 luni experienta
- Cunostinte solide de limba engleza
- Abilitati de comunicare
- Absolvent de studii superioare (Facultate de Comunicare, Jurnalism, Mass-Media)
- Absolvent de cursuri de advertising ¿ reprezinta un avantaj
- Abilitati de a schimba idei si informatii cu colegii
- Detinerea unui portfoliu care demonstreaza creativitatea si ingeniozitate
- Cunoasterea tehnicilor de marketing

BENEFICII OFERITE

In functie de calitati si de experienta