COORDONATOR TRANSPORT – logistica (companie multinationala)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, urmarind atigerea indicatorilor de performanta si respectand cerintele companiei si cerintele legale;
• Responsabil de motivarea, coordonarea, monitorizarea si supervizarea activitatii soferilor;
• Responsabil de dezvoltarea spiritului de echipa la nivelul grupului coordonat;
• Responsabil de atingerea targetului (consum, km. planificati);
• Responsabil de verificarea cursei la plecare si sosire conform normelor interne;
• Responsabil de asigurarea livrarilor la ora planificata;
• Urmareste in timp real respectarea orelor de descarcare, pozitia pe ruta, incidentele semnalate de sistemul GPS;
• Optimizeaza planul de livrari;
• Asigura planificarea masinilor si a soferilo ravand in vedere alocarea rutelor;
• Tine evident autorizatiilor specifice;
• Monitorizeaza, emite si transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului de Transporturi.

CERINTE

1. Candidatul ideal
• 3 ani experienta in domeniul logistic;
• 3 ani experienta in coordonarea transporturilor;
• Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Excel / Word / PowerPoint), sisteme ERP;
• Limba engleza – nivel mediu;
• Permis de conducere categ:B; categ. C, C-E, E constituie un plus.
• Atitudine orientate catre rezolvarea problemelor;
• Aptitudini de comunicare, planificare si negociere.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/