Coordonator transport junior

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, grup de firme in domeniul Transporturilor, cu o vechime de 6 ani pe piata romaneasca si aflat in plina dezvoltare, deschide doua posturi noi, de Coordonator transport jr, pentru acoperirea urmatoarelor tipuri de activitati:
- Identificarea curselor pe bursa de transport intern;
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
- Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
- Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul:
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;
- Respectarea standardelor de performanta si calitate a serviciilor companiei.

CERINTE

Cui se adreseaza acest post:

- Proaspetilor absolventi de facultate/ master;
- Persoanelor cu un nivel inalt dezvoltat al: inteligentei generale, memoriei, atentiei distributive, prezentei de spirit, simtului de raspundere;
- Persoanelor cu foarte bune abilitati: de comunicare verbala directe si indirecte, de organizare si planificare, de lucru in echipa;
- Persoanelor ambitioase, dornice sa se afirme dar care, in acelasi timp, sunt buni jucatori de echipa si demonstreaza implicare si simt de raspundere in ceea ce fac;
- Tinerilor care detin cunostinte solide de geografie, opereaza facil pe calculator si vorbesc la un nivel mediu- avansat minim o limba straina de circulatie internationala.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Abonament la clinica medicala privata;
- Conditii de lucru moderne si placute;
- Colectiv tanar si suportiv.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Solutio este un brand al companiei Fidodava SRL.
HR Solutio este furnizor de servicii complete si integrate, de resurse umane, punandu- va la dispozitie solutii de eficientizarea a activitatilor de:
- recrutare si selectie de personal; Executive Search;
- administrare de personal si salarizare;
- evaluarea individuala si profesionala a angajatilor;
- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, teambuilding evolutiv;
- consultanta in managementul resurselor umane.