COORDONATOR MARKETING

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Elaboreaza planul si bugetul anual de marketing;
 Coordoneza si implementeaza strategiile de marketing si comunicare pentru companiile din Grupul Mira;
 Asigura administrarea eficienta a fiecarui proiect, in limita bugetului aprobat;
 Gestioneza relatia cu agentiile de publicitate si furnizorii de materiale promotionale;
 Concepe si implementeza eficient proiectele pe linii specifice: PR, events, on line, etc;
 Redacteaza materialele de prezentare necesare, in limbile romana si engleza;
 Realizeaza brief-urile de executie pentru comenzile de materiale publicitare: brosuri de prezentare, pliante, roll-up-uri, banner-e, pagini web, etc;
 Asigurara suport in organizarea evenimentelor, realizarea materialelor de prezentare, orice alta activitate de marketing necesara departamentelor / companiilor din Grup;
 Pregateste si urmareste participarea companiilor din Grup la targuri si expozitii;
 Realizeaza periodic rapoarte cu privire la stadiul proiectelor aflate in derulare;
 Mentine contactul cu partenerii de business alocati;
 Identifica si centralizeaza informatii despre concurenta;
 Comunica intern departamentelor interesate, proiectele de marketing aflate in derulare;
 Realizeaza orice alte sarcini trasate de superiorii ierarhici in functie de necesitatile organizationale.

CERINTE

 Licenta / Master - preferabil Marketing / Comunicare & Relatii Publice/ Jurnalism / Limbi straine
 Experienta minimum 3 ani intr-o pozitie similara
 Limba engleza – nivel avansat, scris, vorbit
 Cunostinte solide privind principiile de marketing si branding, relatii publice, management de proiect
 Utilizator experimentat al pachetului MS Office
 Foarte bune abilitati de relationare si comunicare atat oral cat si in scris
 Initiativa si creativitate
 Abilitati de organizare, planificare si coordonare
 Atentie la detalii, gandire structurata
 Persoana responsabila, capabila sa pastreze confidentialitatea datelor cu care lucreaza, obisnuita cu deadline-uri stranse
 Persoana proactiva in construirea de relatii pozitive intre membrii echipei, abordare flexibila si consultativa in planificarea si executia sarcinilor
 Abilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si de a imbunatati continuu metodele de lucru si abordarile

BENEFICII OFERITE

 Mediu de lucru bazat pe respect si performanta
 Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
 Posibilitatea de a implementa propriile idei
 Implicarea in proiecte importante
 Pachet salarial pe baza performantei obtinute
 Transport asigurat

Mira Telecom is a company activating in the advanced technologies domain, based on communication and security, with over 170 employees, with its headquarter in Bucharest and 4 offices in Bacau, Brasov, Cluj Napoca and Craiova. Its main clients are mobile phones operators from Romania and abroad, governmental agencies and institutes, for which we offer turnkey solutions consisting of radio, acquisitions and civil constructions for sites, installation, integration, commissioning and maintenance.
Mira Telecom offers a high performance environment, where value and innovation are recognized and promoted and providing good conditions for personal and professional development.
Mira Telecom provides software solutions for the security market, data protection in governmental agencies and telecommunication