COORDONATOR / MANAGER ECHIPA INTEGRARE DATE - BI

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonator - Echipa Integrare Date

Coordonatorul Echipei Integrare Date asigura organizarea, coordonarea, controlul si evaluarea echipei subordonate in ceea ce priveste activitatile de dezvoltare, arhitectura si strategia solutiilor BI din aria de responsabilitate.

Ce vei face:
• Coordonezi echipa de dezvoltare ETL in scopul livrarii componentelor ETL in conformitate cu specificatiile tehnice si de design, asigurand estimarea corecta, planificarea, definirea, specificarea, implementarea si documentarea livrabilelor;
• Aliniezi conceptele arhitecturii ETL cu arhitectura BI si standardele de dezvoltare / design ETL;
• Propui solutii pentru imbunatatirea performantei proceselor ETL, stabilitatii sistemelor si compatibiltiatii acestora pentru asigurarea evolutiilor viitoare
• Coordoneezi si organizezi activitatile de suport level 3 precum si de solutionare a altor incidente de productie;
• Asiguri o comunicare eficienta intre unitatile coordonate din propria echipa pentru a asigura livrarea corespunzatoare a cerintelor de business in aria de BI;
• Colaborezi cu alte diviziii IT/departamente, arhitectura, managementul release-urilor si unitatile de management de proiect in scopul de a alinia planificarea, alocarea resurelor si abordarea privind cerintele cu impact asupra mai multor sisteme;
• Realizezi evaluarea resurselor interne si externe si ofera feedback constant membrilor echipelor si subcontractorilor;

CERINTE

Profilul candidatului:
• Educatie: studii de specialitate in domeniul IT.
• Experienta: minim 5 ani, din care 3 ani in IT (departament responsabil de solutii BI / DWH);
• Cunostinte avansate de limba Engleza;
• Cunostinte avansate de SQL /PLSQL, Unix;
• Cunostinte avansate despre aplicatiile de integrare date, ETL si planificare rulare procese (Scheduling); Intelegerea conceptelor de arhitectura;
• Experienta in dezvoltarea de solutii Data Warehouse, intelegerea arhitecturii solutiilor de Data Warehouse cu model de date dimensional;
• Cunostinte de design si modelare precum si cunoasterea aplicatiilor utilizate pentru suport modelare;
• Abilitati demonstrate in conducerea echipelor in scopul respectarii termenelor de livrare stabilite si incadrarii in bugetele comise;
• Experienta in medii complexe in ceea ce priveste volumul de date reprezinta un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro