Coordonator Logistic – Bucuresti, Ploiesti

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) gestioneaza relatiile cu logistica furnizorilor, stabileste calendarul saptamanal de livrare si asigura fluxul de comunicare din perspective diferentelor la receptie
b) colaboreaza cu managerii de deposit din teritoriu pentru rezolvarea oricaror probleme locale
C) administreaza fluxul de distributie al materialelor promotionale ( preluarea si stocarea de la furnizori) si transferul acestora catre clienti
d) urmareste transportul marfurilor catre clienti, monitorizeaza timpii de livrare si este persoana de contact cu persoanale desemnate de clienti in rezolvarea problemeleor locale

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- experienta de cel putin 3 ani in domeniul logisticii
- cunoasterea la nivel avansat – limba engleza
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- domiciliul stabil in locatiile mentionate

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o multinationala;- venituri proportionale cu rezultatele obtinute;

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.