Coordonator flota autovehicule si utilaje de constructii

S.C. Rental Channel S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Coordonarea tuturor activitatilor specifice flotei de utilaje si autovehicule a societatii (aproximativ 20 de utilaje de constructii si 20 de autovehicule si autoutilitare)
2. Centralizarea si asigurarea evidentei foilor zilnice de parcurs si a fiselor de consum
3. Monitorizeaza legalitatea activitatii de transport (autorizatii, revizii, inspectii tehnice, asigurari, roviniete, etc.) pentru intreaga flota a societatii
4. Realizarea de inmatriculari/radieri/agrementari pentru utilajele si autovehiculele ce alcatuiesc flota societatii
5. Analiza și optimizarea logistica a utilizarii utilajelor si autovehiculelor ce alcatuiesc flota societatii
6. Planificarea operatiunilor de mentenanta si reparatii pentru utilajele si autovehiculele ce alctuiesc flota societatii
7.Identificarea de furnizori specifici domeniului de activitate si negocierea conditiilor de livrare cu acestia in interesul societatii
8. Monitorizarea consumurilor zilnice si analiza rapoartelor GPS pentru utilajele si autovehiculele ce alcatuiesc flota societatii
9. Optimizarea si controlul costurilor logistice si de transport
10. Monitorizarea modului de decontare a cheltuielilor în activitatea specifica
11. Identificare clienti pentru inchirirerea/vanzarea/valorificarea utiljelor si autovehiculelor inactive

CERINTE

Experienta specifica in domeniul logistic-transporturi
Cunostinte privind legislatia rutiera si legislatia aplicabila in domeniul logistic-transporturi
Cunostinte de operare cu calculatorul
Cunostinte avansate de Microsoft Excel
Permis de conducere minim categoria B
Capacitate de analiza si raportare
Disponibilitate pentru deplasari (apx.1-2 deplasari pe saptamana)
Cunostinte de mecanica, consumuri specifice, mod de functionare a utilajelor si autovehiculelor
Abilitati manageriale, in special in domeniul costurilor asimilate domeniului de activitate

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil
Decontare transport pentru deplasari
Telefon de serviciu
Laptop de serviciu
Autoturism de serviciu

Societate specializata in prestarea de servicii de proiectare tehnica se specialitate si inginerie in domeniile constructiilor civile si oil&gas. Totodata, societatea furnizeaza solutii aplicate profesionale in domeniul optimizarii proceselor de afaceri, consultantei in managementul afacerilor si managementului de proiect.