COORDONATOR FINANCIAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participare in luarea deciziilor ce tin de planificarea bugetara din cadrul organizatiei – impreuna cu echipa de conducere, este responsabil de crearea bugetului previzionat si de revizuirea trimestriala a bugetului;
- Crearea si managementul bugetului anual al organizatiei si monitorizarea bugetelor pe fiecare proiect in parte;
- Managementul bugetelor si a cash flow-ului intr-un mod eficient pentru a asigura sustenabilitatea organizatiei;
- Analiza financiara (venituri vs cheltuieli), raportat la bugetele realizate din anii anteriori si gasirea de solutii pentru eficientizarea costurilor;
- Raportarea periodica (trimestriala) a situatiei financiare catre echipa de conducere, Account Managers si Project Managers;
- Managementul salariilor, bonusurilor si a altor remuneratii destinate membrilor organizatiei;
- Responsabil de planificarea cash-flow-ului in raport cu rezervele din plasamentele financiare;
- Plata facturilor, salariilor si a avansurilor pe proiecte.

Din punct de vedere legislativ si administrativ

- Responsabil de verificarea, intocmirea si evidenta contractelor organizatiei (sponsorizare, prestari servicii, burse, parteneriate);
- Responsabil de relatia cu institutiile publice in vederea asigurarii ca toate documentele necesare functionarii organizatiei sunt conform legislatiei si ca orice modificare este adusa la cunostinta si inregistrata (exemple: modificarea statutului la Judecatorie in cazul schimbarii conducerii sau a sediului social, mutarea dosarului de la ANAF in cazul schimbarii sediului social etc.);
- Intocmirea si depunerea dosarelor necesare in momentul obtinerii de autorizatii si certificate;
- Responsabil de relatia cu avocati, auditori, ANAF si cu alte institutiile publice, dar si cunoasterea informatiilor privind procedurile pentru buna functionare a ONG-ului in termeni legali;
- Alte activitati de natura legala (exemplu: inregistrare marca OSIM, supravegherea prelucrarii datelor cu caracter personal);
- Actualizarea autorizatiilor obtinute anterior;
- Asigurararea si mentinerea arhivelor contabile in termenii precizati de lege.

Din punct de vedere al contabilitatii
- Verificarea situatiilor contabile si asumarea balantei de final de luna;
- Intocmirea facturilor pentru clienti, verificarea deconturilor si evidenta altor documente contabile.

CERINTE

- Minim 4 ani experienta in domeniul financiar, din care cel putin 2 ani in contabilitate;
- Absolvent studii superioare de profil economic (de preferat Finante-Banci sau Contabilitate);
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de organizare si orientat catre solutionarea problemelor
- Atent/a la detalii, avand capacitatea de a lucra cu cifre;
- Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;
- Abilitati de gestionare a mai multor sarcini simultan;
- Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Competente de management, dar si lucru in echipa;
- Cunostinte avansate: Microsoft Office, Google Drive.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/