COORDONATOR EVENIMENTE

Media Market Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII:

* Selecteaza si stabileste locatia, detaliaza pachetul de servicii , programul si logistica evenimentului.
* Stabileste relatii bune cu toti furnizorii - hoteluri, furnizori de echipamente tehnice, furnizori de entertainment etc - si negociaza tarife avantajoase cu ei.
* Detaliaza pachetul de servicii in fisa evenimentului.
* Pregateste contractul cadru pentru fiecare eveniment, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului.
* Verifica facturile de la furnizori daca sunt conforme cu serviciile solicitate.
Pune la dispozitia serviciului financiar toate documentele (facturi, chitante) primite de la furnizori.
* Asigura invitarea si urmareste confirmarile de participare din partea publicului evenimentului.
* Coordoneaza echipa de organizare evenimente, mentine comunicarea permanenta cu departamentul de vanzari, marketing si comunicare pe toata perioada de organizare pre-eveniment, pe durata evenimentului, colecteaza feedback dupa fiecare eveniment derulat si intocmeste un raport de eveniment.
* Asigura, cand este solicitat, asistenta la desfasurarea altor evenimente ale companiei chiar daca acestea nu sunt direct coordonate de el.
* Propune si implementeaza idei, teme sau alte elemente creative in sprijinul evenimentului/ pentru asigurarea succesului evenimentului.

CERINTE

* Absolvent studii SUPERIOARE;
* Minim 3 ani in organizare de evenimente, AVANTAJ: experienta in domeniul medical –farmaceutic;
* Cunostinte de limba engleza nivel BUN;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, Internet;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Persoana dinamica, competitiva, care poate lucra eficient atat independent cat si in cadrul echipei, flexibila din punct de vedere al abordarii de sarcini si responsabilitati variate, in cadrul functiei pe care o ocupa. Capacitati de planificare si organizare, foarte bune abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET fix lunar este intre 2000-2500 RON;
- Se ofera telefon, laptop, auto pentru deplasari.
- Program de lucru: L-V 8 ore, plus pauza de masa; (flexibilitate in functie de participarea la evenimentele organizate de companie).
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE INDEPENDENTA ROMANEASCA DE COMUNICARE IN DOMENIUL MEDICAL SI SOCIAL, SPECIALIZATA IN DEZVOLTAREA SI IMPLEMENTAREA DE PROGRAME DE INFORMARE SI EDUCATIE MEDICALA DESTINATE PUBLICULUI, ASOCIATIILOR DE PACIENTI, COMUNITATII MEDICALE SI INDUSTRIEI FARMACEUTICE. Locatia companiei este in Bucuresti, sector 3.