Coordonator Echipa Cheltuieli -Contabilitate

Regina Maria

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonarea persoanelor din echipa Cheltuieli a departamentului de Contabilitate
• Intocmirea raportului privind propunerile de plati saptamanale
• Intocmirea raportului de consum lunar
• Verificare scadentelor si introducere scadentelor pentru facturile furnizorilor
• Furnizarea clarificarilor privind inchiderile lunare
• Colaborarea cu alte departamente in vederea inregistrarii estimarilor lunare
• Solicitare informatiilor privind contractele incheiate cu partenerii REGINA MARIA in vederea unei corecte incadrari in contabilitate
• Verificare operational-contabila a stocurilor pentru firmele din cadrul companiei
• Verificare operational-contabila a mijloacelor fixe pe toate entitatile
• Intocmirea situatiilor si oferirea explicatiilor pentru soldurile pentru dosarele lunare de audit
• Efectuarea verificarilor privind inchiderile lunare
• Oferirea de suport pentru societatile din GRUP privind diverse spete si situatii care implica Echipa de Cheltuieli
• Participarea, inregistrarea si coordonarea inventarierii pe stocuri si mijloace fixe
• Coordonarea si suportul pentru toate situatiile cu care se confrunta departamentul Cheltuieli
• Furnizarea situatiilor, informatiilor si clarificarilor catre auditori KPMG pentru toate responsabilitatile enumerate mai sus
• Coordonarea comunicarii cu departamentul IT pentru asigurarea functionarii optime a sistemului informatic

CERINTE

• Studii superioare in domeniul economic
• Experienta de contabilitate de minim 3 ani, experienta in coordonare personal minim 1 an
• Limba engleza – nivel avansat
• Capabil sa lucreze atat in echipa cat si individual
• Capacitate de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica
• Abilitati bune de comunicare, asertivitate si empatie
• Flexibilitate si adaptare continua la situatiile dinamice din cadrul unei companii mari si in dezvoltare
• Cunostinte solide privind legislatia in vigoare
• Acuratete, rapiditate, orientare spre rezultate, tenacitate, atentie distributiva
• Capacitate de a prelucra, interpreta si valorifica informatiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe

Regina Maria - Reteaua Privata de Sanatate reuneste sub acelasi nume Centrul Medical Unirea si Euroclinic, fiind cel mai complex furnizor de servicii medicale private din tara noastra, cu peste 1000 de medici permanenti si colaboratori in cele trei spitale si peste 23 de policlinici prezente in Bucuresti si in tara. De asemenea, Regina Maria are si primul campus medical din tara care pune la dispozitie un set complet de servicii medicale si care include maternitatea "Regina Maria", policlinica si Centrul de Diagnostic si Tratament.

Reteaua Privata de Sanatate Regina Maria ofera servicii de laborator, imagistica, spital, maternitate, celule stem si policlinica pentru copii. Regina Maria este prima maternitate privata din Romania si singura maternitate privata care ofera servicii de nastere in apa. De asemenea, un serviciu unic este oferit si la Banca Centrala de Celule Stem, banca cu depozitare in Romania de celule stem si nu de sange integral.

Clinicile noastre beneficiaza de profesionalismul si implicarea celor mai reputati medici, astfel ca Parteneriatul Academic aduce pacientilor expertiza celor mai renumite personalitati medicale din tara si strainatate, dar si o relatie apropiata intre personalul medical si pacienti, tradusa prin "serviciu cu suflet”.