Coordonator depozite – inmagazinare gaze naturale

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
o Coordonarea si verificarea activitatilor personalului din subordine la depozitele centrale (12-15 persoane), in vederea respectarii procedurilor de lucru, sarcinilor si responsabilitatilor;
o Aprovizionarea si receptionarea materialelor minime si strategice, in cantitatile si sortimentele necesare;
o Gestionarea stocurilor de materiale, a fluxului acestora, de la intrarea in depozite pana la iesire;
o Intocmirea trimestriala a listelor cu nivele minime/maxime de materiale utilizate in mod curent in functie de consumurile anuale si termenele de livrare marfa, inaintarea spre aprobare;
o Verificarea si asigurarea setarii in baza de date a nivelelor de materiale PNM validate, aprovizionarea si punerea la dispozitie in intern a acestora;
o Prezentarea situatiilor stocurilor din punct de vedere cantitativ si valoric, trend-ul valorilor, in vederea luarii deciziilor de crestere sau diminuare a acestora;
o Efectuarea de controale la depozitele centrale si rafturile teritoriale, in vederea imbunatatirii activitatilor de gestionare;
o Prezentarea de propuneri in scopul imbunatatirii calitatii produselor si intocmirea fiselor de reclamatii produse, atunci cand situatia o impune;
o Verificarea si luarea de decizii in cazurile de: marfuri degradate, neconforme sau marfuri fara documente justificative insotitoare;
o Realizarea extragerii si analizarii rapoartelor SAP privind numarul zilelor de imobilizare a materialelor, asigurarea mentinerii la nivel optim a stocurilor;
o Intocmirea si actualizarea procedurilor de lucru privind modul de receptionare, gestionare, eliberare si returnare a materialelor.

CERINTE

Cerinte:
o Studii superioare finalizare;
o Experienta in domeniul distributiei de gaze naturale;
o Experienta in activitati de coordonare – reprezinta avantaj;
o Cunostinte tehnice in domeniul materialelor specifice sectorului de gaze naturale;
o Experienta in management de proiect;
o Utilizare PC Microsoft Office (Excel, Power point), SAP MM;
o Permis conducere categoria B;
o Gandire strategica, atentie la detalii, rigurozitate, orientare catre client;
o Abilitati de mediator si negociator, bun organizator;
o Abilitati de lucru in echipa si comunicare eficienta.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul la adresa: pifrim@professional.com.ro
Detalii la 0758.056.411

S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru: http://www.professional.com.ro/gdpr

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4