COORDONATOR DEP FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea principala a postului este coordonarea activitatii de furnizare a energiei electrice
- Realizeaza analize de piata pentru identificarea noilor oportunitati de colaborare; dezvolta portofoliul de clienti si furnizori si propune actiuni de imbunantatire a planurilor de afaceri;
- Stabileste strategii de vanzare si conditii de furnizare adaptate specificului de consum al clientilor;
- Asigura cotarea, pe pietele centralizate si reglementate, pentru achizitia si vanzarea de energie electrica;
- Evalueaza furnizorii;
- Reprezinta societatea in vanzarea de energie electrica catre clienti, ofera servicii si negociaza contracte de furnizare, gestioneaza relatiile cu clientii.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Buna cunoastere a mediului de afaceri in domeniul energiei electrice;
- Cunoasterea reglementarilor in domeniul furnizarii energiei electrice;
- Experienta in operarea pe pietele de energie electrica;
- Abilitati avansate de negociere, capacitate de gandire strategica, analiza si decizie;
- Atitudine pozitiva, perseverenta, adaptabilitate, initiativa;
- Atitudine orientata catre business si rezultate;
- Cunostinte avansate de engleza, utilizare MS Office, permis de conducere cat.B;
- Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara si 3 ani in domeniul furnizarii energiei electrice.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia.