COORDONATOR DE PROIECTE (part-time)

WORDSURF

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea comunicării cu clienții, traducătorii și orice alți furnizori implicați în execuția proiectelor și respectarea obligațiilor contractuale care decurg din contractele/parteneriatele/acordurile încheiate;
- Pregătirea și organizarea planurilor de activitate în cadrul proiectelor și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor;
- Administrarea bugetului aferent proiectelor în conformitate cu procedurile interne aplicabile și indicațiile furnizate de conducere;
- Repartizarea proiectelor de traduceri către traducătorii colaboratori, conform criteriilor interne de repartizare și abilităților fiecăruia;
- Selectarea, testarea și monitorizarea permanentă a activității colaboratorilor;
- Verificarea traducerilor efectuate de traducătorii colaboratori pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate impuse de societate și specificațiile proiectelor;
- Efectuarea deplasărilor la sediul clienților/birourile notariale, în funcție de cerințele specifice fiecărui proiect.

CERINTE

- Studii superioare, de preferat în domeniul traducerilor sau al limbilor străine;
- Cunoștințe de limbi străine: engleza (nivel avansat) și, eventual, o altă limbă de circulație internațională (germană, spaniolă, franceză);
- Cunoștințe de bază în materie de management de proiecte (experiența de lucru pe o funcție similară sau urmarea unor cursuri de specialitate nu sunt obligatorii dar constituie un avantaj);
- Cunoștințe avansate de operare calculator: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, software CAT etc.;

Competențe necesare:
- capacitate de concentrare, analiză și sinteză;
- capacitate de previziune a evenimentelor;
- abilități de negociere;
- capacitate de a stabili relații, toleranță, calm, perseverență;
- abilități de comunicare interpersonală;
- capacitatea de a redacta mesaje și rapoarte clare și corecte;
- adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situații de criză;
- echilibru emoțional, constanță în atitudini;
- capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
- competente de a lucra în echipă;
- atitudine pozitivă și abilități de a mobiliza echipele de proiect;
- spirit creativ și inovativ;
- preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual.

BENEFICII OFERITE

- Participări la programe de training, seminarii de specialitate;
- Posibilități de avansare în funcție pe poziția de Director de Proiecte

DESCRIEREA FIRMEI

WORDSURF®
We surf on words to deliver your content.

WORDSURF® este partener de încredere în domeniul traducerilor pentru numeroase companii ce activează pe plan internațional. Ne ajutăm clienții să creeze conținut de calitate pentru publicul din România dar și din străinătate. Echipa noastră de traducători, revizori și coordonatori de proiecte dispune de doza perfectă de pasiune, talent și îndemânare pentru a realiza traduceri la cele mai înalte standarde de calitate pentru documentații tehnice, materiale de marketing, documente juridice, texte medicale, cataloage de produse sau prezentări. Și pentru că ne place enorm ceea ce facem și vrem să ne susținem clienții în activitatea lor astfel încât să poată acționa în deplină siguranță din punct de vedere lingvistic, ne-am extins activitatea pentru a îngloba în oferta noastră servicii precum localizarea de software și site-uri web, subtitrări de prezentări sau filme și proiecte de voice-over.
Ne dorim să avem alături de noi oameni comunicativi, prietenoși, flexibili, energici, ambițioși, perseverenți și fideli unor standarde ridicate de etică atât în afaceri, cât și pe plan personal, pentru a crește împreună și a ne îndeplini obiectivele prin sprijin reciproc.