Coordonator Comunitate Online Copilul.ro

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil pentru coordonarea intregii activitati a echipei de moderatori si administratori a comunitatii online Copilul.ro;
- Asista, coordoneaza, controleaza si evalueaza moderatorii si adminitratorii forumului Copilul.ro
- Creeaza si livreaza continut relevant pentru comunitate;
- Stabileste planul de obiective anuale ale Comunitatii, bine argumentate si le inainteaza project managerului;
- Raspunde de crearea celui mai potrivit cadru pentru asistarea membrilor site-ului si de buna desfasurare a activitatilor din cadrul Comunitatii online, in vederea atingerii obiectivelor;

CERINTE

- persoana formata academic in domeniul comunicarii, PR, jurnalism, filologie, marketing;
- capacitatea de a lucra in echipa / de a consilia echipa din comunitatea copilul.ro;
- capacitate de analiza si planificare; rezolvare de probleme; persoana cu spirit antreprenorial care stie sa isi asume riscuri;
- capacitatea de a lucra pe managementul conflictelor;
- empatie si motivatie de a lucra cu o comunitate foarte mare de actuale si viitoare mamici;
- disponibilitatea de a participa/organiza evenimente offline pentru mamici;
- persoana care isi doreste sa interactioneze in permanenta cu persoanele cheie sau evenimentele importante din comunitate;
- cunostintele de psihologie si sociologie pot reprezenta un avantaj;
- cunoasterea limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- pachet salarial format din salariu fix si bonuri de masa
- mediu de lucru dinamic alaturi de o echipa tanara;
- acces la sala de fitness si cabinetul de masaj.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro