Coordonator Comunicare si Fundraising

FUNDATIA JOYO

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvoltarea strategiei de atragere de fonduri;
-Identificarea potentialilor sponsori si donatori;
-Updatarea permanenta a website-ului si paginii de Facebook a fundatiei;
-Scriere de proiecte conform ghidurilor finantatorilor;
-Organizare activitati de strangere de fonduri;
-Redactarea scrisorilor de sponsorizare si a celorlalte materiale necesare pentru comunicarea cu sponsorii;
-Realizarea de prezentari si rapoarte (inclusiv in limba engleza);
-Sporirea nivelului de vizibilitate a fundatiei;

CERINTE

Studii universitare, de preferat in domeniul socio-uman
Limba engleza - nivel avansat; operare PC nivel avansat (Windows, Office, Internet), disponibilitate pentru program prelungit, rigurozitate, corectitudine, flexibilitate
Constituie avantaj: experienta de munca intr-o organizatie non-guvernamentala din domeniul social, in scriere si implementare de proiecte sau fundraising.

BENEFICII OFERITE

Se negociaza la interviu

- SPRIJIN SOCIO-EDUCATIV PENTRU COPII, TINERI SI FAMILII IN DIFICULTATE