Coordonator compartiment Tehnologia Informatiei

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatea de Informatica din unitate;
Redacteaza, revizuieste periodic si urmareste respectarea procedurilor informatice;
Raspunde de buna functionare a retelei de servere si statii componente ale sistemului informatic;
Instalează echipamentele desemnate în posturile de lucru din reţeaua informatică;
Instalează şi dezinstalează aplicaţiile informatice în posturile desemnate;
Activează aplicaţiile informatice la posturile desemnate;
Blochează accesul persoanelor neautorizate la baza de date, la documente, la mail şi la Internet;
Monitorizează zilnic jurnalele bazei de date şi a aplicaţiilor software instalate pe serverele TMB;
Monitorizează zilnic funcţionarea aplicaţiei Mimix de replicare a bazei de date şi a aplicaţiei SAP.

CERINTE

Absolvent Politehnica - Facultatea de informatica sau Automatica si Calculatoare.
Experienta in domeniu minim 3 ani;
Utilizare sisteme de operare (Windows, Unix, Linux), administrare de reţele informatice, limbaje de programare, baze de date, aplicatii informatice de protectie antivirus, aplicaţii web, aplicatii informatice uzuale Microsoft Office şi SAP pentru sarcinile specifice postului.
Engleza – avansat
Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
Rigurozitate si atentie la detalii;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala - clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.