Coordonator compartiment control produse

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizarea documentatiei tehnice de baza si a cerintelor contractuale in vederea identificarii impusurilor si a conditiilor tehnice de evaluare a conformitatii produselor;
Analizarea specificatiilor tehnice de fabricatie sau reparatie;
Analizarea si acceptarea evaluarii specificatiilor industriale de fabricatie sau reparatie, astfel incat sa se respecte cerintele clientului si ale organismelor de certificare asociate;
Urmarirea experimentarii proiectului tehnologic aferent celorlalte operatii tehnologice din ciclu;
Asigurarea de asistenta tehnica de specialitate pentru activarea si validarea fazelor de evaluare conformitate delegate operatoriilor;
Proiectarea documentatiei de inspectie specifica activitatiilor de FAI produs;
Constituirea,avizarea si aprobarea interna a dosarului FAI produs privind asimilarea fabricatiei / reparatiei unui produs nou sau evoluat;
Coordonarea programarii si executiei operatiilor de evaluare conformitate din cadrul comenziilor curente de executie produs nou sau evoluat;
Coordonarea prezentarii produselor la receptia tehnica din partea clientului sau a reprezentantului sau;
Urmarirea remedierilor sau reparatiilor produselor cu neconformitati;
Coordonarea activitatii personalului din subordine in vederea realizarii planului tehnic si a planului de productie decis, respectând resursele alocate, termenele şi nivelul de calitate cerut.

CERINTE

Experienta individuala in prelucrari mecanice minim 3 ani;
Cunostinte Microsoft Office: nivel mediu;
Experienta individuala in procese de acoperiri de suprafata si tratamente termice;
Limba engleza nivel avansat;
Cunostinte Autocad sau SolidEdge;
Absolvent Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea TCM sau Aeronave;
Utilizarea desenelor tehnice si a specificatiilor de process;
Utilizarea metodelor si tehnicilor de nasurare cu AMC;
Proiectarea operatiilor de prelucrare mecanica, marcare, montaj si control dimensional;
Analiza neconformitati si stabilire cauze producere/nedetectare;
Stabilire, urmarire si implementare actiuni corrective si preventive;
Analiza de risc si actiuni de monitorizare;
Colectare si prelucrare date si raportare indicatori in sistem integrat;
Justificarea rezultatelor masurate specific caracteristicilor piesa /produs;
Cunostinte de utilizare masini de masura in coordonate;
Realizare / coordonare activitati de omologare piesa /produs;
Comunicativ, deschis la lucrul in echipa;
Capabil de efort sustinut si tenace.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Asigurare medicala;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.