Coordonator Agentii de turism

Sind Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonare agentii de turism;
- Elaborarea de programe turistice;
- Intocmirea de contracte prestari servicii turistice;
-Efectuarea de rezervari in sistemele de rezervari online;
-Inregistrarea in baza de date si dezvoltarea portofoliului de clienti;
Diversificarea relatiilor cu clientii actuali si atragerea de noi oportunitati de colaborare;
Emiterea documentelor fiscale cu urmarirea incasarilor si platilor pentru rezervarile proprii;
Mentine legatura cu agentiile de turism proprii si partenere pentru o buna derulare a relatiilor contractuale cu acestea;
Ajuta la dezvoltarea retelei noastre de vanzari prin agentiile proprii,
Transmite catre agentiile de turism solicitarile de rezervari si selecteaza cea mai avantajoasa oferta;
Cauta si efectueza rezervarile hoteliere si de transport solicitate si informeaza persoanele implicate asupra detaliilor de calatorie;
Participa activ la toate actiunile noastre de promovare menite sa ne faca cat mai cunoscuti si sa mareasca portofoliul nostru de clienti

CERINTE

- Absolvent studii superioare (turism, marketing, economie);
- Detinator de Brevet de turism,
- Experienta anterioara minim 3 ani in domeniul Turism / Marketing;
- Cunoasterea modalitatilor de efectuare a rezervarilor hoteliere si de transport;
- Cunoasterea si utilizarea instrumentelor de marketing si branding (comunicare, promotii);

BENEFICII OFERITE

Salariul fix lunar,
Contract de munca in conformitate cu reglementarile in vigoare;
Se ofera telefon de serviciu .

DESCRIEREA FIRMEI

Suntem prezenti in lumea turistica de peste 30 de ani.
Ne-am reorganizat, ne-am dezvoltat si ne-am modernizat pentru a tine pasul cu dorintele de vacanta ale clientilor nostri.
SIND ROMANIA este prezenta in cele mai importante statiuni turistice din tara.
Avem hoteluri si vile la: Amara, Caciulata, Covasna, Eforie Nord, Baile Felix, Baile Govora, Baile Olanesti, Baile Herculane, Navodari, Ocna Sugatag, Predeal, Sangeorz Bai, Slanic Moldova, Soveja, Vatra Dornei, Voineasa, Vidra.
Administram cea mai mare tabara din tara si din sud-estul Europei, dedicata copiilor si tineretului.Tabara de la Navodari primeste in fiecare vara peste 40.000 de copii si tineri care se bucura de programe speciale coordonate de instructori experimentati, acces in baze sportive amenajate pentru jocuri de echipa sau individuale, programe culturale si de divertisment organizate pe scena teatrului de vara sau agrement pe plaja cu nisip fin.
Avem o legatura permanenta cu clientii nostri prin intermediul unei retele de agentii de turism regionale formata din 20 de agentii touroperatoare si detailiste.