Coordonator activitate de transport intern si international

S.C. LIDO LOGISTIC S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Coordonarea activitatii de transport cu masinile din flota proprie
2. Coordonarea intermedierii dintre client si caraus.
3. Preluarea si rezolvarea cererilor din partea clientilor
4. Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor cu ajutorul burselor de transport si a carausilor cunoscuti din experienta proprie
- Redactarea comenzilor de transport si urmarirea marfurilor pana la destinatie
- Coordonarea echipei din subordine in atingera obiectivelor stabilite
- Marirea portofoliului de clienti care este cel mai important criteriu de selectie pentru obtinerea acestui post
- Vine cu idei noi in promovarea serviciilor de transport.

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- experienta in coordonarea transporturilor rutiere
- experienta in coordonarea unei echipe
- atestat persoana desemnata sa conduca activitati de transport
- cunostinte lb.straine obligatoriu engleza, reprezinta avantaj germana, franceza sau maghiara.
Candidatul ideal este o persoana :
- dinamica
- proactiva
- comunicativa
- cu atentie distributive
- orientata catre rezultat
- cu abilitati de negociere
- rezistenta la stress

BENEFICII OFERITE

Se discuta in urma interviului

Suntem o firma de transport si intermediere servicii transport, activa pe piata din Romania si Europa din anul 2011.

Cu ajutorul unei echipe experimentate in acest domeniui, cautam sa ne impunem in fata concurentei atat pe plan intern cat si international prin preturi competitive si servicii de inalt profesionalism.