CONTROLOR INTERN GESTIUNE - VEL PITAR BUCURESTI

VEL PITAR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contribuie la organizarea activitatii de control gestiune patrimoniu si procese economice din aria de supraveghere pe baza riscurilor identificate;
- elaboreaza planul anual de control gestiune patrimoniu din aria de supraveghere;
- executa misiunile de control de gestiune inscrise in planul anual si la cererea responsabililor de patrimoniu si intocmeste acte de control adecvate cu concluziile misiunilor executate;
- executa misiuni de control de gestiune operative pe baza riscurilor identificate;
- intocmeste si transmite rapoarte saptamanale si lunare cu privire la activitatile desfasurate in intervalul de raportare;
- face recomandari de imbunatatire a proceselor economice pe baza observatiilor din misiunile de control de gestiune executate si a celor mai bune practici din domeniu;
- participa la inventarierea anuala a patrimoniului din cadrul societatii

CERINTE

- absolvent studii superioare(specialitate economica/contabilitate);
- experienta de minim 1 an in controlul de gestiune;
- cunostinte de legislatie contabila si de gestionare a bunurilor;
- bune cunostinte in utilizarea a programului MS Office;
- experienta in utilizarea unor programe de gestiune (preferabil SAP);
- capacitate de analiza si sinteza, spirit organizatoric;
- capacitate de adaptare la sisteme noi de lucru;
- rigurozitate;
- abilitati de comunicare;
- buna reactivitate.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

Vel Pitar este membra a grupului american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania cu plasamente de peste 200 milioane de dolari. Grupul NCH are in prezent detineri in: industria electrotehnica, panificatie, industria materialelor de constructii, servicii financiar-bancare, servicii financiare de capital, proprietati imobiliare, fiind actionar majoritar la multe companii din aceste domenii.

Vel Pitar, companie romaneasca aflata intre liderii industriei alimentare, desfasoara activitati la nivel national prin cele 11 puncte de productie fiind prezenta pe segmentele: panificatie, morarit, biscuiti, napolitane, paste fainoase si vanzare cu amanuntul.

Vel Pitar este o organizatie dinamica de peste 5 000 de angajati, care urmareste atragerea de profesionisti orientati spre obtinerea de rezultate. Incurajam initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.
Pentru mai multe detalii, va rugam vizitati site-ul companiei www.velpitar.ro