Controlor calitate

SOLVE PERFORM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Verifica prin sondaj efectuarea de catre subunitati a operatiilor de control intern si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor/ produselor;
- controleaza continutul si corectitudinea inregistrarilor calitatii intocmite pe parcursul executiei lucrarilor/ produselor;
- Controleaza, monitorizeaza procesele de productie si efectueaza controalele si inspectiile ce revin responsabilului CTC in fazele de executie determinante;
- Efectueaza controlul calitatii la primirea si receptia lucrarilor realizate de subcontractanti, verificand in acelasi timp completitudinea si corectitudinea datelor inscrise in inregistrarile privind calitatea acestora;
- Verifica potrivit prevederilor procedurilor aplicabile si ale planurilor de control calitate aferente, existenta si conservarea datelor de identificare fizica pe produsele primite de la furnizori; urmareste ca marcajele de pe produsele furnizate societatii sa corespunda cu datele inscrise in documentele insotitoare ale acestora, precum si cu cele din inregistrarile calitatii emise in cadrul societatii de la depozit pana la punerea in opera a produselor respective;
- Efectueaza lunar controale cu privire la respectarea prevederilor documentatiilor tehnice de executie, ale procedurilor aplicabile si ale instructiunilor proprii ale societatii, cu privire la manipularea, depozitarea si conservarea produselor la punctul de lucru;
- Propune Directorului general oprirea executiei lucrarilor/ produselor atunci cand constata aparitia unor deficiente majore sau a unor conditii de mediu care pot influenta negativ calitatea acestora;
- Participa la identificarea neconformitatilor si deschide rapoarte de neconformitati (RNC) pentru defectele grave de calitate depistate la lucrarile/ produsele furnizate de subcontractanti sau clienti, precum si la lucrarile/ produsele executate de subunitatile organizatiei; proceseaza RNC conform prevederilor procedurii aferente si verifica implementarea modului de tratarea cauzei neconformitatilor;
- Gestioneaza toate documentele si inregistrarile calitatii aferente activitatii de CTC in conformitate cu procedurile de sistem aferente;
- Tine evidenta reglementarilor aplicabile in domeniul CTC specific obiectului de activitate al societatii si asigura insusirea si aplicarea prevederilor acestora de catre personalul societatii.
- Realizeaza interfete cu clientii pentru problemele legate de conformitatea calitatii produselor si a lucrarilor executate .
- deplasări - pe distanţe scurte sau medii in tara

CERINTE

- facultatea de constructii
- permis cat B
- Experienta: min 1 an
- curs specializare „Control Tehnic de Calitate in Constructii”
- cunostinte specifice: legislatia in domeniul controlului tehnic de calitate
- operare calculator - tehnoredactare;
- limbi engleza – mediu.

CALITĂŢI, APTITUDINI ŞI DEPRINDERI NECESARE :
- bune abilităţi de inter relaţionare şi comunicare, deprinderea de a vorbi în public;
- deprinderi de culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor;
- capacitate de planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare de personal.
Directii de specializare: personal educational si personal retail non-food.