Controlor Achizitii

SC PRETURI PENTRU TINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

POSTUL PRESUPUNE RELOCAREA DUMNEAVOASTRA IN BUCURESTI.
Activitatea se va desfasura in Bucuresti, la sediul central al companiei din Soseaua Industriilor, sector 3. La cerere se ofera de catre societate cazare in Bucuresti, in apartament de serviciu, contra cost.

Noul angajat va face parte din Departamentului Control Intern si va prelua atributii de control intern asupra achizitiilor efectuate de societate, monitorizand achizitiile de marfa, consumabile, servicii, obiecte de inventar si mijloace fixe, inclusiv inchirierile de spatii comerciale, din punct de vedere al respectarii procedurilor si diminuarii riscurilor, atat pentru Romania cat si pentru alte tari.

Responsabilitati:
- realizarea de controale periodice si inopinate pentru a testa aplicarea procedurilor stabilite anterior;
- verificarea criteriile de selectie a furnizorilor;
- realizarea de controale la cerere;
- conceperea si punerea in practica a unor teste antifrauda;
- sesizarea de discordante in procedurile existente;
- verificarea conformitatii cu legislatia in vigoarea, a procedurilor si regulamentelor interne;
- identificarea si propunerea de masuri pentru remedierea deficientelor constatate;
- consilierea in elaborare de proceduri si propunerea de solutii pentru situatii noi aparute;
- sintetizarea observatiilor si concluziilor intr-un raport de control;
- realizarea altor rapoarte solicitate.

CERINTE

- integritate;
- atitudine ferma;
- studii superioare;
- disponibilitate la deplasare
- disponibilitate la program prelungit;
- logica buna, atentie distributiva si capacitate analitica;
- experienta pe un post ce presupunea analiza si / sau controlul achizitiilor constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, tanar, dinamic si in permanenta cautare de imbunatatiri;
- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala;
- Optional pentru persoanele din provincie oferim cazare, contra cost, in apartament de serviciu in Bucuresti (apartament 4 camere, singur in camera).

S.C. PRETURI PENTRU TINE S.R.L. este o companie infiintata in anul 2006, care isi desfasoara activitatea in peste 130 de puncte de lucru in peste 30 de judete din tara ajungand la un numar de peste 900 de angajati la nivel national. Din toamna anului 2013, ne-am extins si in Republica Moldova unde avem peste 20 de puncte de lucru si peste 180 de angajati.
In cei 9 ani de la infiintare, am reusit sa ne situam lider de piata pe segmentul nostru de activitate.

Principalul obiect de activitate este acela de comercializare a produselor textile si incaltaminte, la care se adauga o gama de produse de uz casnic alaturi de o gama variata de produse cosmetice. Punctele de lucru se afla in majoritatea judetelor tarii, compania avand ca tinta pana la finalul anului 2015 sa deschida puncte de lucru in toate judetele Romaniei si nu numai.
Compania se afla intr-un proces de dezvoltare accelerat, cifra de afaceri dublandu-se de la an la an, pana la finalul anului 2015 dorind a se ajunge la un numar total de peste 160 de puncte de lucru, atat in tara cat si peste granita, si la un numar total de angajati de peste 1200 de persoane.

Indiferent de nivelul intelectual sau financiar, de pozitia sociala sau de aspiratiile fiecaruia de la viata, toti gandim la fel ,,De ce sa dai pe un produs mai mult decat face!”

ALATURA-TE VIZIUNII NOASTRE!!!