Contract Manager (departamentul Achizitii)

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie de renume din industria FMCG, cautam

Contract Manager - contract perioada nedeterminata - Bucuresti

- Asigurarea unei bune coordonari a procesului de achizitie din aria de responsabilitate, prin gestionarea relatiilor intre stakeholderii globali si cei locali;
- Identificarea de optiuni pentru solicitarile primite din business, negocierea ofertelor, selectarea si contractarea furnizorilor in functie de nevoile stakeholderilor;
- Initierea de proiecte de optimizare in vederea reducerii costurilor sau imbunatatirii proceselor

CERINTE

- Experienta in gestionarea unui portofoliu de furnizori/ clienti;
- Folosirea limbii engleze la nivel avansat (scris+vorbit)
- Cunostinte medii de Excel, PP.;
- Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si negociere;
- Persoana foarte organizata si atenta la detalii
- Studii superioare finalizate

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte atractiv;
- Numeroase beneficii financiare si non-financiare;
- Stabilitate si posibilitate de crestere rapida si sigura intr-o companie de renume

ManpowerGroup este expertul global privind forța de muncă, creând soluții inovatoare în domeniu de aproape 70 de ani. În calitate de experți în forța de muncă, în fiecare zi conectăm la piața muncii peste 600,000 de persoane cu diverse abilități, într-o varietate de domenii și industrii. Familia brandurilor ManpowerGroup - Manpower, Experis, Right Management și ManpowerGroup Solutions – ajută peste 400,000 de clienți din 80 de țări și teritorii să identifice, atragă, dezvolte și gestioneze talentele de care au nevoie, oferindu-le soluții cuprinzătoare și integrate. ManpowerGroup este prezent în România de aproape 15 ani, susținând performanța, creșterea și și flexibilitatea a peste 350 de companii din toate regiunile și domeniile de activitate și conectând mii de candidați talentați și profesioniști cu experiență la oportunitățile potrivite.