Contabili pentru firma de contabilitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabil junior:

- introducerea documentelor contabile primare in baza planului general de conturi pentru societatile client
- mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/faxului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi
- mentinerea relatiei cu banca si cu diversi furnizori
- arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile pentru societatile client
- deplasarea la diverse institutii sau la sediul clientilor – daca este cazul

Contabil:

- verificare si corectare contabilitate primara intocmita de contabilul junior;
- intocmirea si depunerea on-line a declaratiilor fiscale;
- reglarea fiselor sintetice;
- intocmirea dosarelor de personal (documente angajare, modificare, incetare contracte de munca etc.) pentru societatile client
- intocmirea si depunerea Registrului de Evidenta al Salariatilor pentru societatile client, precum si a statelor de salarii, a declaratiilor lunare de personal si a altor documente, conform legii

CERINTE

- persoane organizate, cu rezistenta la stres, capacitate de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp
- limba engleza este obligatorie
- disponibilitate program prelungit – cand este cazul
- in cazul postului de contabil junior, nu este necesara experienta, insa sunt obligatorii cunostintele teoretice de contabilitate; in cazul postului de contabil, este necesara experienta de minim 1 an, iar un post detinut anterior intr-o firma de contabilitate reprezinta un avantaj
- cunostinte PC - Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de cunostinte
- posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor
- pe parcursul colaborarii se acorda tichete de masa