Contabila - Limba Italiana - Balotesti

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru care are ca activitate principala prelucrarea fierului cautam o persoana peentru pozitia de Contabil.

CERINTE

- Cunostinte de contabilitate primara;
- Experienta anterioara de minim 6 luni pe un post similar;
- Disponibilitate pentru lucru in Balotesti, Ilfov;
- Cunostinte operare PC, rutina si viteza de lucru (Word, Excel);
- Limba italiana - obligatoriu, nivel avansat;
- Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor.
- Activitati contabilitate primara/administrative/ secretariat (ex: asigurarea bunei functionari a biroului, plata facturi, rezolvare acte/documente, etc.);
- Activitati de contabilitate primara;
- Elaborarea, redactarea si/sau verificarea documentelor/ contractelor si situatiilor cerute de management sau clienti/furnizori;
- Avize, nir-uri, facturi, registru de casa, bonuri de consum, completare si gestionare cec-uri si bilete la ordin, gestionare scadentare clienti, furnizori;
- Va trebui sa comunice cu clientii pe probleme de fise de cont, incasari;
- Va trebui sa participe la inchideri, inventarieri;
- Diverse situatii solicitate de conducerea societatii;
- Ocazional, tinand cont ca este o firma mica din punct de vedere al numarului de angajati, va trebui sa desfasoare activitati de secretariat, corespondenta etc.;
- Inregistrari contabile, programul de contabilitate, il va invata la fata locului. Nu este nevoie sa stie sa faca inchideri lunare, anuale, declaratii, dar aceste cunostinte pot constitui un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.