Contabila JR(Limba Rusa)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce, organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
-raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii.
-raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului la inceputul activitatii, cel putin odata pe an, pe parcursul functionarii sale, in orice situatii prevazute de lege si de cite ori directorul general al societatii o cere;
-organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
-organizeaza controlul asupra operatiilor patrimoniale;
-asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
- contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi
- inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
- verifica inregistrarea documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
- Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse

CERINTE

erinte obligatorii pentru un candidat ideal:
• Studii superioare economice finalizate;
• 1 - 2 ani experienta intr-o pozitie similara
•Bune cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
•Cunostinte foarte bune de operare calculator: Windows, MSOffice (Word, Excel-solide).

In plus, fata de cerintele obligatorii, contam pe:
-Cunoştinţe bune de limba rusa/ucraineana (reprezinta un avantaj);
-Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare;
-Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor;
-Persoana foarte serioasa si constiincioasa in realizarea sarcinilor de servici.
-Certificarea de Expert Contabil Autorizat este considerata un avantaj
-Capacitate de lucru in echipa, gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare, disponibilitatea de a invata lucruri noi.

Conditie obligatorie: Disponibilitate imediata pentru angajare

BENEFICII OFERITE

Oportunitati pentru dezvoltare continua
Salariu motivant
Mediu de lucru placut si tanar
Siguranta unei colaborari pe termen lung