Contabila

HUMANIS INTERIM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Inregistrarea operatiilor contabile aferente activitatii de plasare forta de munca in Franta si Belgia;
- Inregistrarea in REVISAL a contractelor noi si a deciziilor de incetare a contractelor;
- Intocmirea statelor de salarii;
- Intocmirea registrelor de contabilitate;
- Realizarea procesului de inchidere lunara;
- Intocmirea declaratiilor fiscale fata de bugetul de stat si alte institutii;
- Participarea la verificarile si controalele organelor de control fiscal;
- Inregistrea facturilor, consumabilelor si obiectelor de inventar;
- Calcularea impozitelor si taxelor;
- Informarea permanenta privind noile reglementari fiscale si contabile in vigoare;
- Respectarea termenelor de executie a lucrarilor, a legalitatii, corectitudinii si calitatii acestora.

CERINTE

- Studii superioare economice, preferabil finante-contabilitate;
- Experienta in domeniul contabil de minim 2 ani;
- Cunostinte temeinice de contabilitate, economie;
- Bun cunoscator al legislatiei contabile, fiscale si de resurse umane;
- Cunostinte de resurse umane: inregistrari in REVISAL
- Calcularea salariilor angajatilor;
- Buna cunoastere a normelor contabile;
- Foarte bune cunostinte de Excel;
- Atitudine proactiva si spirit de echipa;
- Comunicativ, responsabil, orientat catre detalii, organizat;
- Capacitatea de a respecta termenele limita si de a gestiona sarcini multiple.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial avantajos

Societate romana cu capital francez. Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții internaționali.