CONTABILA

SC NEMAR EDIL CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură întocmirea documentelor justificative privind operaţiile contabile
- Urmăreşte înregistrarea cronologică şi sistematică în contabilitate a tuturor operaţiilor patrimoniale
- Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor
- Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor şi exactitatea acestora
- Organizează păstrarea documentelor justificative, a registrelor şi bilanţurilor contabile
- Stabileşte planul de conturi şi asigură implementarea acestuia
- Stabileşte monografia contabilă privind înregistrarea operaţiunilor patrimoniale
- Stabileşte proceduri de lucru specifice care să asigure evidenţa contabilă
- Stabileşte principiile de organizare a sistemului informaţional contabil
- Asigură întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislaţia în vigoare
- Asigură întocmirea raportărilor: destinate Administraţiei Financiare şi de control, bancare, statistice
- Asigură întocmirea bilanţului contabil
- mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- asigura , urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile
- supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale
- elaboreaza analiza contului de profit si pierdere
- completeaza registrele obligatorii
- mentinerea relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- elaborareaza procedurile administrative-financiare.

CERINTE

- cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic minim 5 ani
- experienta in analiza financiara
- experienta in relatiile cu autoritatile fiscale
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- absolvent de facultate cu profil economic
- gandire analitica
- personalitate puternica, bine organizata
- abilitati de comunicare
- rezistenta la stress
- PERSOANA SERIOASA cu varsta intre 30-45 ani

DESCRIEREA FIRMEI

Activitate de constructii