Contabil vorbitor de limba franceza

VEO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R51004001130)

In calitate de Contabil in Veo, principalele tale misiuni vor fi:
• Verificarea situatiilor financiare pentru un portofoli de 35 de societati franceze: control de conturi furnizori, clienti, salariati; amortizari; reconcilieri contabilitate-banca; reconcilieri solduri societati din grup
• Participarea la inchiderile de luna (verificarea conturilor de venituri si cheltuieli)
• Intocmirea declaratiilor fiscale franceze (impozit pe profit, TVA, impozit pe dividende etc)
• Participarea la intocmirea situatiilor financiare anuale (bilant, cont de profit si pierdere)

CERINTE

Candidatul ideal:
Cautam o persoana cu experienta in domeniul contabil, motivata, dinamica si organizata pentru a se alatura echipei de contabilitate la sediul nostru din Bucuresti.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:
• Experienta in contabilitate - minim 1 an (prezinta un avantaj)
• Cunoasterea limbii franceze la nivel mediu-avansat (scris, oral)
• Capacitate de a prelucra informatiile si de a le interpreta
• Capacitate de organizare
• Cunoastere ERP SAP (prezinta un avantaj)
• Studii economice

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Formare la nivel international
• Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes
• Pachet salarial atractiv

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%.

Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.

Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.

Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !