Contabil spital - Reteaua Medicala Wellborn

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prelucreaza documentele contabile ale firmei, introducandu-le in programul de contabilitate utilizat;
Verifica incasarile realizate prin punctele de receptie si semnaleaza orice neconcordanta constatata coordonatorului receptiilor, contabilului sef si directorului general;
Gestionare cash – flow;
Tine evidenta extraselor de cont bancar;
Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare) electronic, etc.;
Intocmeste zilnic registrul de casa;
Organizeaza depunerea numerarului in banci;
Acorda avansuri cu aprobarea contabilului sef, inregistreaza avansuri si deconturi;
Participa la efectuarea in conditiile legale a inventarierii anuale sau ori de cate ori este nevoie;
Indosariaza documentele cu care lucreaza si raspunde de arhivarea lor;
Intocmirea corecta si transmiterea la timp a declaratiilor lunare;
Intocmeste rapoarte periodice solicitate de contabilul sef sau conducerea societatii;
Intocmiterea rapoartelor lunare de activitate si transmiterea catre conducerea societatii;
Intocmire rapoarte statistice.

CERINTE

Peste 3 ani experiență în domeniul Financiar – Contabilitate;
Cunoștințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare în domeniul financiar-contabil;
Cunoștințe solide de operare PC: Word, Excel, Power Point;
Cunoștințe de gestiune;
Cunoștințe de operare soft-uri contabile (avantaj cunostinte Charisma ERP, Saga, WinMentor).

Spitalul Wellborn este singurul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.