reprezentant vanzari

Medical Logistic Partner SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza dispozitivele medicale si produsele medicamentoase catre spitale si clinici de stat si private in zona teritoriala arondata
Contacteaza si viziteaza clientii/potentialii clienti urmarind promovarea produselor si imaginii companiei
Raspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienti si companie (largirea numarului de clienti, a gamei de produse, a valorii comenzilor)
Indeplineste target-ul fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
Analizeaza relatia furnizor-client, monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor si face propuneri in vederea optimizarii acestor relatii
Prospecteaza periodic piata, actualizeaza baza de date, identifica potentialii clienti
Efectueaza analiza pietii, a preturilor, a tendintelor, a nevoilor clientilor vizati
Pregateste rapoarte de activitate si a altor rapoarte speciale cerute de Managerul de Vanzari.

CERINTE

Experienta in vanzari aparatura/consumabile medicale
Experienta in relatia cu unitatile medicale si personalul medical de decizie
Experienta in procedura de licitatii si achizitii publice
Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala
Disponibilitate pentru deplasari in tara
Bun cunoscator al limbii engleze
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

salariu fix , laptop, masina de serviciu data expirarea perioadei de proba telefon, bnusuri in functie de performante

Compania a fost infiintata in anul 2008 avand o echipa matura, profesionista, flexibila si motivata in care s-a acumulat o experienta de peste 10 ani in domeniu, avand totodata grija prin calitatii produselor ofertate catre domeniul medical.