Economist

S.C. Venera Arapu Interior Design S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura contabilitatea primara;
• Intocmirea si analiza balantei lunare, verificand ca toate tranzactiile sunt inregistrate corect;
• Tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
• Completarea registrelor contabile obligatorii respectand termenele legale specifice;
• Participarea la elaborarea bugetului de venituri si cheltuieli;
• Intocmirea confirmarilor de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti interni si externi;
• Mentinerea legaturii cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
• Verificarea schimbarilor legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
• Orice alte situatii economice ce se raporteaza in companie sau sunt solicitate de catre conducerea societatii.

CERINTE

- Absolvent/ă de studii superioare universitare de specialitate cu diplomă de licenţă
- Experienta in domeniul contabil minim 5 ani
- Cunoastere avansata a limbii engleze si medie a limbii franceze
- Cunostinte in utilizarea programelor de contabilitate (MENTOR - avantaj)
- Bune abilități de comunicare, capacitate de organizare, planificare și prioritizare
- Cunoașterea avansată a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant
• Oportunitati de dezvoltare a carierei

Companie romaneasca producatoare de confectii femei si copii pentru export