Contabil junior/ Contabil senior

mca vecont business srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabil senior si Contabil junior

Firma de contabilitate, consultanta si salarizare angajeaza CONTABIL SENIOR SI CONTABIL JUNIOR:

- deplasarea la clientii cu departamente interne de contabilitate pentru verificarea si inchiderea lucrarilor daca este cazul.
- calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
- participarea la controale din partea institutiilor de stat;
- gestionarea relatiei cu clientii;

CERINTE

- experienta minim 2 ani in contabilitate
- experienta intr-o companie de contabilitate si consultanta constituie un avantaj;
- cunoştinţe avansate de limbă engleză (scris şi vorbit);
- cunostinţe operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet);
- cunoasterea softurilor de contabilitate SAGA si WinMentor
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- capacitate de organizare;
- simtul responsabilitătii;
- tinută ingrijita, prezenta agreabila, diplomatie.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de Contabilitate