Contabil senior

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nivel experienta: 2-3 ani

Responsabilitati:
- realizeaza operatiunile financiar - contabile ale societatilor
- inregistreaza corect si la zi facturile furnizorilor interni si externi;
- tine evidenta mijloacelor fixe (amortizare, transferuri, inchideri), precum si a obiectelor de inventar;
- inregistreaza cheltuielile salariale si le repartizeaaza pe centre de cost;
- supervizarea implementarii procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic;
- supravegherea reconcilierii si inchiderii conturilor.
- intocmeste balanta si bilant.
- Verificarea jurnalelor de TVA si intocmirea declaratiei 300, intocmire declaratie 394 si 100;
- Raportare pe furnizori si clienti/ costuri si venituri;
- Evidenta deconturilor de personal;
- Efectuare plati online;
- Evidenta imprumuturilor si mentinerea relatiei cu bancile;
- Operatiuni de cash – flow;
- Operatiuni de operatiuni arhivare lunara si inventariere anuala;
- Mentinerea legaturii cu Administratia Financiara.

CERINTE

- experienta pe un post similar de minim 3 ani
- reprezinta un avantaj cunostintele de sisteme contabile
- studii superioare de specialitate
- cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- cunostinte solide privind legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- capacitate dezvoltata de adaptare si implementare de solutii;

Integrator IT cu o experienta de 19 ani pe piata romaneasca, Sistec
reuneste o echipa de peste 200 de specialisti, cu experienta de business
si IT, oferind un pachet complex si complet de solutii si servicii IT
pentru afaceri:

- Software: implementare solutii software de tip ERP / CRM / DMS, dezvoltare solutii web / software customizate

- Hardware: solutii de interconectare, solutii centralizate si locale de
procesare si stocare a datelor, solutii de securitate si management al
cladirilor;

- Servicii: suport IT, service si intretinere IT si tehnnica de birou, consultanta pentru organizarea fluxurilor de business.

Ne măsurăm munca prin valoarea adusă clientilor, si aceasta pentru că
putem reusi doar prin succesul partenerilor nostri. Experienta de
business, competentele si certificarile membrilor echipei ofera suportul
pentru servicii de calitate la cel mai inalt nivel de profesionalism.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec are arie de
acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.