CONTABIL SENIOR

Pure Metal Trade SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilitatea completa pana la nivel de bilant inclusiv pentru clientii firmei care activeaza in diferite domenii de activitate;
• Organizarea si efectuarea cronologica si sistematica a inregistrarilor in contabilitate;
• Completarea registrelor contabile obligatorii respectand termenele legale specifice;
• Calculul salarial si raportarea declaratiilor aferente cat si raportarea schimbarilor la ITM;
• Verificarea, stabilirea, intocmirea si transmiterea impozitelor si taxelor de plata cat si a declaratiilor fiscale obligatorii;
• Intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform legislatiei in vigoare;
• Intocmirea rapoartelor pentru clientii firmei;
• Participarea la controalele efectuate de reprezentantii institutiilor de stat abilitate;
• Participarea si pregatirea situatiilor solicitate in perioada de audit;

CERINTE

• Experiență completa in domeniul finanicar-contabil (minim 5 ani);
• Studii superioare, cu profil economic;
• Cunostinte solide de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;
• Membru CECCAR - Expert Contabil;
• Cunoştinte solide de operare PC (Excel; soft contabil);
• Cunostinte de limba engleză;
• Aptitudini de comunicare orală şi scrisă;
• Excelente abilitati de lucru in echipa, comunicare, proactivitate.
• Organizare personală, atenție la detalii;
Asteptam cv-urile dumneavostra pe adresa de mail: office@euro-cont.ro

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant;
• Posibilitatea de a acumula experienta solida in domeniul financiar - contabil;