CONTABIL SENIOR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera suport directorului financiar in activitatea de conducere si organizare a departamentului financiar-contabil
- Supravegheaza contabilitatea;
- Analizeaza activitatea economico- financiara a societatii;
- Controleaza operatiunile contabile efectuate la nivelul societatii, procedeele de prelucrare utilizate precum si exactitatea datelor contabile furnizate;
- Asigura respectarea regulilor de intocmire a bilanturilor contabile;
- Asigura pastrarea evidentelor justificative, a registrelor si a bilanturilor contabile;
-Asigura relatiile cu banciile si alte institutii financiare, propune masuri corecte pentru inlaturarea unor situatii fianciare nefavorabile;
- asigura respectarea legislatiei contabile si fiscale;
- Intocmeste situatii contabile lunare;
- Intocmeste balanta de verificare, declaratiile de TVA, bilantul, calculul impozitului pe profit;
- Asigura desfasurarea in conditii optime a procesului de auditare a situatiilor fianaciare .

CERINTE

- Studii superioare in domeniul financiar- contabil;
- Experienta de 5-7 ani in domeniu;
- Cunostinte solide de legislatie privind domeniul financiar- contabil;
-Cunostinte de operare softuri contabile;
- Capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile;
- Buna capacitate decizionala
- Abilitati de leader si people management
- Persoana stabila, responsabila, devotata, cu initiativa si o atitudine proactiva.

Va rugam trimiteti CV-urile la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d