Contabil Senior

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative primite pentru toate operatiunile ;

• Verifica corectitudinea operatiunilor de salarizare;
• Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
• Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli
• Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
• Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea in termenele legale a acestora la autoritatile fiscale;
• Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
• Supravegheaza arhivarea documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor.

CERINTE

• Absolvent facultate;

• Solide cunostiinte contabilitate si Excel;

• Experienta si cunostinte solide pe salarizare;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Gandire analitica;
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Determinare;
• Dorinta de perfectionare continua.
• Experienta minim 3 ani.

• Limba engleza – nivel mediu/avansat;

DESCRIEREA FIRMEI

instituție financiară non-bancară