Contabil Sef

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient si in conformitate cu prevederile legale a activitatii financiar-contabile a Societatii
Realizeaza in termen si in conformitate cu legislatia in vigoare evidentele contabile
Ia masuri ca registrele contabile sa fie completate la zi in stricta concordanta cu destinatia acestora
Verifica inregistrarile si soldurile in softul contabil si registrul banca, verifica facturile emise la clienti, facturile primite de la furnizori si urmareste modul de completare al decontului de TVA lunar;
Verifica deductibilitatea cheltuielilor, a tipurilor de venituri;
Stabileste si asigura plata la termen a tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat, asigura intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale aferente activitatii Societatii
Intocmeste bugetul de venituri si cheltuieli, bilantul lunar si anual si raportarile anuale;
Furnizeaza rapoarte, situatii, analize fiscale sau contabile;
Tine legatura cu Administratiile Financiare si Casa de Asigurari de Sanatate

CERINTE

Adecco Resurse Umane, recruteaza pentru clientul sau, o binecunoscuta firma de avocatura din Romania, un Contabil Sef (colaborare PFA) in Bucuresti.

Profil:
Studii superioare economice
Expert contabil membru CECCAR
Cunostinte de operare pachet Office, programe de contabilitate si gestiune
Experienta de lucru aprofundata in contabilitate in partida simpla si partida dubla
Minim 7 ani experienta in domeniu si 2 ani pe un post asemanator
Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale in vigoare
Cunoasterea prevederilor legale referitoare la calcularea salariilor, la plata indemnizatiilor si a contributiilor sociale catre autoritati

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro