Contabil primar

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de
cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de
casa;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori ;
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora
- Intocmeste balante de verificare pentru clienti;
- Intocmeste liste de avansuri din trezorerie.

CERINTE

Studii profil financiar – contabil
Cunostinte de operare Windows si MS Office (in special Excel)
Experienta minim 2 ani in domeniu
Atitudine pozitiva, seriozitate si implicare
Abilitati de comunicare si lucru in echipa
Capabil sa respecte termene limita
Persoana analitica, atenta la detalii, cu abilitati de organizare si planificare

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/