Contabil primar

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions își mărește echipa și este în căutarea unui Contabil primar pentru departamentul administrativ.

Responsabilități:

- Facturarea serviciilor către clienți (păstrarea evidenței facturilor, întocmirea de facturi);
- Păstrarea evidenței documentelor contabile lunare și a Registrului de Casă;
- Întocmirea deconturilor, ordinelor de deplasare, foilor de parcurs, diverse contracte (comodat, sponsorizare, contracte comerciale);
- Centralizarea informațiilor financiare și realizarea raportărilor specifice;
- Actualizarea lunară a fișelor de furnizori;
- Verificarea contractelor și documentelor primite de la furnizori;
- Păstrarea legărurii cu instituțiile financiar-bancare.

CERINTE

- Studii superioare în domeniul financiar-contabil;
- Experiență într-o poziție similară minimum 2 ani;
- Cunoașterea legislației financiar-contabile;
- Cunoștințe operare PC, pachetul Microsoft Office, Excel - nivel avansat;
- Limba franceză - nivel mediu-avansat;
- Spirit analitic, persoană organizată, atentă la detalii, capabilă să lucreze în echipă.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masă;
- Asigurare privată de sănătate.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.