Contabil primar

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrarea operatiunilor rezultate din desfasurarea activitatii firmei in mod cronologic
- Arhiveaza toate documentele financiar-contabile
- Intocmeste zilnic registrul de casa
- Inventarierea, raportarea si recuperarea creantelor
- efectueaza platile catre furnizorii interni si externi
- participa la inventarierea anuala sau la alte termene, dupa caz
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului
- Intocmeste si inregistreaza contabil statele de salarii pentru angajatii companiei folosind softul destinat acestor operatiuni
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar,
- Aduce la cunostinta conducerii orice modificare legislativa din domeniul financiar - contabil
- Intocmeste situatiile si documentele solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor solicitate de conducerea societatii.
- alte atributii stabilite de conducerea societatii

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 6-12 luni
-obligatoriu permis de conducere categ. B, merge la banca zilnic
- cunostinte de utilizare programe de gestiune si contabilitate
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 20 ani de activitate
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european.
Distribuitor autorizat Blum,Hettich,Egger.