Contabil junior/gestionar

ALRO MEDIA PRO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Indeplinirea sarcinilor stabilite de catre Contabilul senior
Contabilizarea facturilor de prestatii furnizori
Inregistrarea intrarilor de marfa in baza documentelor primite
Intocmirea de situatii analitice la cererea Contabilului Senior
Receptionarea documentelor si a corespondentei
Indeplinirea altor sarcini primite prin delegare de la persoane cu functii de executie din cadrul societatii.
Intocmirea documentelor de evidenta a receptiilor cantitative / calitative a materiei prime
Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
Intocmirea contractelor de munca pentru persoanele nou incadrate in munca, actelor aditionale privind modificarile survenite, deciziilor de incetare/ suspendare, note de lichidare
Elibereaza adeverinte la solicitarea salariatilor, in conformitate cu reglementarile legale
Administreaza dosarele de personal gestionarea bazelor de date pentru salariati
Tine evidenta concediilor salariatilor
Mentinerea legaturii permanente cu firma de SSM si centrul de medicina muncii

CERINTE

- experienta 1-2 ani

DESCRIEREA FIRMEI

Bristo in centrul vechi